Římskokatolická farnost Křečovice - Hudba
Bělice Hodětice Chvojínek Křečovice Maršovice Neveklov

Hudba

Sbor Lukáš
 

Sbor Lukáš 

Chrámový sbor Lukáš vznikl 14.4.1996,jeho první zkouška byla 21.4.1996 a jeho první píseň - Mám v nebi drahou Matičku.

Svojí činnost skončil k 26. 12. 2003 (tedy po 7 letech a 8 měsících). Pro malý počet členů. (Stálými původními členy byli 3 děvčata. Jinak ještě posilovalo sbor trio zpěvaček. Dvě z nich se zasloužilo o tak dlouho existenci sboru - jedna z nich je zakladatelka a varhanice a druhá dirigentka - a třetí posilovala sbor v trojhlasech ve třetím hlasu) a jeho poslední písní byla koleda V čarovné noci děťátko.

Prvními členy byla tato děvčata: Iveta Hulanová, Martina Hulanová, Gabriela Novotná, Iveta Jirásková, Lenka Jirásková, Anna Maršíková. Mezi tím se vystřídalo mnoho členů, tady spíše členek. Až od roku 2003 se ke sboru přidali dva chlapci. Jeden nevydržel příliš dlouho, ale i ten druhý ke konci také nebyl stálým členem.

Čím byl sbor starší (letos by to bylo osm let), tím se také měnil repertoár, hlavně vícehlasý.

Sbor jste nemuseli slyšet jen při nedělních bohoslužbách v Křečovicích, ale i v jiných farnostech. Např.: v Sedlčanech, Sedlci, v Dobré Vodě,...

Co se týče jeho koncertů byly dva a to 11. 4. 1999 od 16.00 hod v Křečovicích a druhý byl v Praze-Vršovicích 29. 5. 1999.

Sbor Lukáš si můžete aspoň poslechnout v teple domova díky tomu, že vydal dvě nahrávky. První byla čistě vánoční ale za to nebyla čiště "lukášovská", ale zpívá zde i sbor starších (MC Vítáň Buď, Ježíšku Milý!1998).Na druhé nahrávce je pouze Lukáš a nahrávala se v únoru 2002 ve Zruči nad Sázavou.(CD,MC Lukáš 2002)Křečovice

Menu

Nejnovější články

Kategorie

Štítky

Archiv

Nejnovější komentáře