Římskokatolická farnost Křečovice

Program oslav svátku sv. Lukáše v úterý 18. října

Autor: Farnost - 12 říjen 2016 19:10 - Kategorie: Akce, Bohoslužby, Svátosti, Události, Křečovice - Štítky: sv. Lukáš, patron -

Římskokatolická farnost Křečovice Vás srdečně zve na oslavu svátku sv. Lukáše evangelisty, patrona lékařů a zdravotníků, v úterý 18. října 2013.

Číst dále Program oslav svátku sv. Lukáše v úterý 18. října

(Poutní) mše svatá na Chvojínku až 28. září

Autor: Farnost - 22 září 2016 08:35 - Kategorie: Bohoslužby, Události, Chvojínek - Štítky: pouť -

Mše svatá na Chvojínku bude místo soboty tento týden pouze na svátek sv. Václava ve středu 28. září od 10 hodin.

Změna: Mše svatá v Bělici od půl páté

Autor: Farnost - 31 srpen 2016 11:28 - Kategorie: Bohoslužby, Bělice - Štítky: změna -

Tento týden je mše svatá v bělickém kostele od půl páté.

Mše svatá na Chovojínku tento týden nebude

Autor: Farnost - 29 červenec 2016 08:07 - Kategorie: Bohoslužby, Chvojínek - Štítky: změna -

Mše svatá ve chvojínském kostele konající se pravidelně každou poslední sobotu v měsíce je tento týden z provozních důvodů zrušena. Děkujeme za pochopení a těšíme se na chvojínské setkání při následující mši svaté, která připadne na 27. srpna.

Dušan Vančura, významný člen Spirituál Kvintetu, a jeho Antikvartet v bělickém kostele

Autor: Václav Altmann - 15 červenec 2016 08:46 - Kategorie: Akce, Hudba, Různé, Sbírka, Události, Bělice, Koncert - Štítky: koncert, pouť, Spirituál kvintet -

V neděli 24. červnce se v kostele sv. Maří Magdaleny od 17,00 hodin koná pouťový koncert. Zazní spirituály, renesanční a barokní písně, lidové písně, filmová hudba.

Bude vybíráno vstupné v dobrovolné výši, pro opravy kostela Bělice.

Májové pobožnosti

Autor: Farnost - 28 duben 2016 11:49 - Kategorie: Bohoslužby, Suchdol, Maršovice, Křečovice, Hodětice, Bělice, Chvojínek, Neveklov, Poličany, Osečany - Štítky: májové -

Tradiční pobožnost s Mariánskými zpěvy, litaniemi a modlitbami se bude v květnu konat od 19 hodin dle následujícího rozpisu.

úterýKřečovice
středaMaršovice
čtvrtekSuchdol
pátekKřečovice
sobotaZderadice
neděleŠebáňovice

Do Neveklova přijede kardinál Vlk

Autor: Farnost - 27 duben 2016 21:43 - Kategorie: Bohoslužby, Události, Neveklov - Štítky: pouť, kardinál -

Neveklovskou poutní mši svatou 8. května bude sloužit kardinál Miloslav Vlk.

Mše začíná v 10 hodin.

Noc kostelů v Křečovicích - 10. června

Autor: Václav Altmann - 08 duben 2016 09:40 - Kategorie: Akce, Události, Suchdol, Maršovice, Křečovice, Hodětice, Bělice, Chvojínek, Neveklov, Poličany, Osečany - Štítky: Noc kostelů -

Každoroční akce "Noc kostelů" proběhne v naší farnosti v letošním roce v křečovickém kostele.

Noc kostelů - banner

V křečovickém kostele sv. Lukáše začne program v 19 hodin.

Předběžný proram se skládá z komentovaná prohlídka kostela, výklad o historii farnosti ředitele oblastního archivu, chybět nebude ani zvláštní host.

Kontaktní osobou je Václav Altmann - altmann.v(zavinac)email.cz

Aktuální program a další podrobnosti na stránkách nockostelu.cz

Tříkrálová sbírka 2016

Autor: Farnost - 02 duben 2016 00:07 - Kategorie: Sbírka, Suchdol, Maršovice, Křečovice, Hodětice, Bělice, Chvojínek, Neveklov, Poličany, Osečany - Štítky: Tříkrálová sbírka -

Letošní tříkrálová sbírka se v naší křečovické farnosti uskutečnila v sobotu 9. ledna.

Křečovice – ves4.915,-- Kč
Křečovice – draha, Košťálka, Vlkonice4.590,-- Kč
Krchleby3.250,-- Kč
Nahoruby3.606,-- Kč
Osečany10.128,-- Kč
Suchdol, Břišejov4.800,-- Kč
kostel1.920,-- Kč
Celkem se vybralo33.209,-- Kč

Jelikož si farnost může písemně zažádat o navrácení 65 % z vybrané částky, což pro letošní rok činí 21 586,-- Kč, učinili jsme tak a zažádali o jejich navrácení. Tyto peníze budou zaslány na podporu provozu hospice Dobrého pastýře v Čerčanech.

Chtěla bych velice poděkovat za pomoc při organizování této sbírky a to zejména vedoucím skupinek koledníků: Lence Ševčíkové, Ludmile Bezkočkové, Františku Pšeničkovi, Josefu Pitelkovi a Václavu Pitelkovi. Děkuji také všem dětem, které se i letos v hojném počtu sešly a svým koledováním tuto akci podpořily.

Křížové cesty během postní doby

Autor: Farnost - 08 únor 2016 08:56 - Kategorie: Bohoslužby, Maršovice, Křečovice - Štítky: křížová cesta -

Pobožnost křížové cesty se během postní doby budou konat před mší svatou v Křečovicích každý pátek v 18 hodin a v Maršovicích každou nedělí v 10.30.

předchozí12345...následující»