Dějiny maršovické farnosti - Římskokatolická farnost Křečovice

Dějiny maršovické farnosti

Autor: Václav Altmann - 16 duben 2014 17:42 - Kategorie: Historie, Lidé, Správa farnosti, Maršovice, Duchovní správci - Štítky: farnost, osoby ve farnosti, rekonstrukce -

První zmínkao maršovické církevní obci pochází z roku 1350, kdy je v ordináři Pražské dieceze jmenována“církev v Maršovicích v děkanátu benešovském“, další zmínka je potom z roku 1384. Předpokládá se, ale mnohem starší historie církevní správy, vzhledem k historii samotných Maršovic. Kostel stejného zasvěcení jako dnes, Zvěstování Panny Marie, tehdy stál o několik desítek metrů níže, pravděpodobně někde v místě dnešního obydlí řídícího učitele školy či školního dvoru.

Z této nejstarší doby se nám zachovala i jména některých kněží. Poslední husitský, kališnický kněz musel odejít v roce 1624 a obec tak přišla o duchovního správce. Stejná situace nastala v okolních farnostech v Hoděticích, Křečovicích i Neveklově, kde, ale byl okamžitě zásluhou nového majitele konfiskovaného tloskovského panství dosazen nový katolický kněz, spravující z Neveklova i Maršovice a Křečovice. Známe jméno neveklovského kněze z té doby.

[...]

Pokračování  dějin maršovické farnosti v části Historie pod Maršovicemi.