Oprava schodů v Maršovicích - Římskokatolická farnost Křečovice

Oprava schodů v Maršovicích

Autor: Václav Altmann - 19 říjen 2013 23:49 - Kategorie: Různé, Sbírka, Maršovice - Štítky: rekonstrukce -

Po mokrých letech došlo v Maršovicích k rozjetí a částečnému sesutí schodů u bočního (i když hlavního) vchodu do kostela. Problém bohužel začal již být akutní a tak jsme na konci srpna schody odstranili, odtěžili podkladní zeminu a během podzimu po vytvoření nového betonového základu budou schody opět usazeny, jak doufáme opět na mnoho let. Rovněž jsme důkladně podezdili dveřní žulový práh (spodek futra), který v podstatě visel ve vzduchu.

Poděkování patří lidem, kteří přispěli na tuto opravu. Do kostela se po dobu opravy vchází hlavním vchodem, což bylo doteď privilegium pro arcibiskupa a při vynášení při pohřbech pro významnější opravdu věřící farníky.

Případné příspěvky jakožto i na jiné práce v Maršovicích prosíme varhaníkovi. Dary je možné odečíst s daní.