Opravy střechy sakristie na Chvojínku - Římskokatolická farnost Křečovice

Opravy střechy sakristie na Chvojínku

Autor: Václav Altmann - 16 říjen 2013 23:45 - Kategorie: Různé, Chvojínek - Štítky: rekonstrukce -

Po ukradení měděného plechu letos na jaře ze střechy sakristie - bývalé kaple - v kostele na Chvojínku bylo po dohodě s památkáři rozhodnuto, že se na střechu vrátí tašky bobrovky.

Je to v podstatě návrat k původnímu historickému stavu. Práce provedla firma Votická stavební, kterou vybral vikariátní technik pan Lutz. Díky jeho vstřícnosti a hlavně díky starosti kostelnice Evy Mikulášové se podařilo i kompletně opravit římsu pod zmíněnou střechou. Paní kostelnice obětavě uklidila a odvozila nepořádek u předsíně kostela, který tam zbyl po hrobařích. Rovněž vyřezala bez, který v těchto místech ze sutin vyrůstal. Kostel na Chvojínku je perlou naší farnosti, je potřeba si jej vážit a prosit Boha o duchovní oživení tohoto krásného místa.

Při poutní Mši svaté 29. září jsme prosili za všechny, kteří na toto místo přicházejí i za ty, kdo jsou pohřbeni na přilehlém hřbitově.