Volontéři u nás; Co je volontariát? - Římskokatolická farnost Křečovice

Volontéři u nás; Co je volontariát?

Autor: Farnost - 01 září 2002 21:04 - Kategorie: Události, Lidé, Mládež, Křečovice - Štítky: volontariát, změna, farnost -

Koncem srpna 2002 přijeli na místní faru tři volonteři(dobrovolníci), aby pracovali s mládeží.V neděli 5.ledna 2003 jste je mohli vidět v Křesťanském magazínu.

Co je volontariát?

„Milovaní chlapci a děvčata! Vám svěřuji úkol přispívat rozhodujícím způsobem k evangelizaci vaší země. Neste Krista do třetího tisíciletí.“ (Jan Pavel II. mladým lidem, Hradec Králové 1997)

Po II. vatikánském koncilu se stále víc ukazuje nutnost zapojení laiků do evangelizační činnosti církve. Duch svatý tak ukazuje na potřebu spolupráce kněží a laiků. To ovšem vyžaduje odvážné kroky. Jedním z nich je jistě zavedení dobrovolné služby mladých lidí pro evangelizační službu. Naše místní církve tak mohou mladým lidem nabídnout prostor ke službě a tak jim konkrétně ukázat, že o jejich iniciativu a zapojení opravdu stojí. Tak se mohou prohloubit slova koncilu: „Zvýšený význam mladých lidí ve společnosti vyžaduje od nich úměrně zvýšenou apoštolskou činnost... Mladí lidé se musí stát prvními a bezprostředními apoštoly mladých tím, že budou apoštolsky působit mezi sebou.“ Nejen zahraniční , ale i domácí zkušenosti ukazují požehnání, které tato spolupráce přináší. Dobrovolná služba je tedy jedním ze znamení doby, kterému je třeba naslouchat.