Slučování farností - Římskokatolická farnost Křečovice

Slučování farností

Autor: Křečovické listy - 20 prosinec 2009 02:09 - Kategorie: Správa farnosti, Maršovice, Křečovice, Hodětice, Bělice, Chvojínek, Neveklov, Poličany - Štítky: tištěné články, sloučení, farnost -

Svým rozhodnutím číslo jednací 264/2009 kardinál Miloslav Vlk, arcibiskup pražský, s účinností od 1. 7. 2009 sloučil Římskokatolické farnosti Bělice, Maršovice, Neveklov s Římskokatolickou farností Křečovice, která je právním nástupcem výše uvedených farností. Křečovický kostel sv. Lukáše zůstává nadále farním kostelem a ostatní kostely – sv. Maří Magdalény v Bělici, sv. Havla v Neveklově, sv. Václava ve Chvojínku se stávají filiálními kostely Římskokatolické farnosti Křečovice. Filiálními kostely zůstávají kostely Zvěstování Panny Marie v Maršovicích, Naší Paní nad Vltavou v Poličanech, sv. Anny v Osečanech, sv. Jana Nepomuckého v Suchdole a sv. Petra a Pavla v Hoděticích.

Římskokatolická farnost Vojkov, která spadala pod Římskokatolickou farnost Křečovice byla sloučena s Římskokatolickou farností Sedlčany.

P. Kazimierz Duš