Sloupek z fary [Křečovické listy 32/2010] - Římskokatolická farnost Křečovice
Bělice Hodětice Chvojínek Křečovice Maršovice Neveklov

Sloupek z fary [Křečovické listy 32/2010]

Autor: Křečovické listy - 20 prosinec 2010 02:09 - Kategorie: Křečovické listy - Štítky: tištěné články -

Vánoce – nejkrásnější svátky?

Zapomenuté dítě

Stalo se to jednou v zimě na dalekém severu. V zámožné rodině se narodil vytoužený a dlouho očekávaný syn. To bylo radosti! Takovou událost bylo třeba pořádně oslavit. Na křtiny se sešlo mnoho vzácných hostí z blízka i z daleka. Vymrzli, seskočili se saní a vešli do vyhřáté místnosti. Hostí se sešlo tolik, že už neměli kam odložit své kožichy a tak je odkládali na postel. Zasedli k bohatě prostřenému stolu a začali hodovat. Když se posilnili a rozveselili, vzpomněli si na dítě a chtěli ho vidět. Hledali, ale nikde ho nemohli najít. Pro hodování na dítě úplně zapomněli. Najednou si matka vzpomněla, že při vítání hostí, položila dítě na postel. Ta však byla zaházená kožichy. A dítě leželo pod nimi, zadušené.

Vánoce – oslava narozenin

Téměř celý svět si připomíná narození Ježíše Krista. V každé rodině se bohatě hoduje a lidé se navzájem obdarovávají. Prožívají Štědrý den. Lidé jsou jako vyměnění. Zapomínají na křivdy a hněv, jsou i ochotni odpouštět. Zvláštní pokoj se vznáší nad celým světem. I válečné konflikty v těchto dnech utichají. Je to opravdu zvláštní čas. Celá města jsou vyzdobená stromkami a světly, v každé rodině se třpytí ozdobené stromky, pod kterými se kupí drahé dárky. A kolem je slavnostní atmosféra. Vánoce se musí oslavit, vždyť symbolizují narození Ježíška – našeho Spasitele.

Pomíjivé kouzlo Vánoc

Jenže pro samou radost z narození Ježíše lidé zapomněli na oslavence. Kouzlo Vánoc a falešný pokoj zastřely velkou biblickou pravdu o tom, že živý Bůh v Ježíši sestoupil na naši zem, aby se stal naším spasitelem. Ve většině lidských příbytků Ježíš zapomenutý pod leskem přepychu. Když pak skončí oslavy vánočních svátků, pomine i radost. Lidé opět upadají do stejných problémů, postrádají nadšení, pochopení, odpuštění a lásku. Člověk opět vztáhne zbraň proti druhému, opět v něm vzplane nenávist a zloba. Kouzlo Vánoc se rychle rozplyne a život se bez Ježíše Krista vrátí do starých kolejí. Narozený Spasitel nebyl přijat. Nebylo pro něho místo v lidských srdcích. Byla to jen fata morgana, která se na chvíli ukázala a zase zmizela.

Pravé Vánoce

Jak ty oslavuješ Vánoce? Jsou pro tebe rok co rok jen formální oslavou? Nepokoušíš se to změnit? Je to tak jednoduché! Stačí jen přijmout biblickou zvěst o narození Božího syna, Ježíše Krista. Vždyť Ježíš přišel na naši zem, aby i tebe zachránil před věčným zahynutím. Svou smrtí na kříži za tvé hříchy, jasně dokázal svou lásku k tobě. Pán Ježíš chce být nejen v tento vánoční čas u tvého bohatě prostřeného stolu, chce být také ve tvém srdci a provázet tě po celý tvůj život. Nabízí ti trvalou radost a pokoj. Pán Ježíš pravě dnes v tuto chvíli klepe na dveře tvého srdce. Otevřeš mu a přijmeš ho do svého života? Pak prožiješ ty pravé Vánoce.

Narodil se Kristus Pán. Nám, nám, narodil se.

Přeji vám radostné prožití vánočních svátků v kruhu rodiny. A šťastný nový rok.

P. Kazimierz Duš

Komentáře jsou uzavřeny.Menu

Nejnovější články

Kategorie

Štítky

Archiv

Nejnovější komentáře