Sloupek z fary [Křečovické listy 31/2010] - Římskokatolická farnost Křečovice
Bělice Hodětice Chvojínek Křečovice Maršovice Neveklov

Sloupek z fary [Křečovické listy 31/2010]

Autor: Křečovické listy - 01 říjen 2010 02:09 - Kategorie: Křečovické listy - Štítky: tištěné články -

Důležitá otázka

Už jsi někdy přemýšlel o tom, co je v životě důležité? V každém prostředí? V každé situaci? V každém věku? Co je nejdůležitější pro každého člověka? Možná ti tato otázka připadá příliš filozofická, ale každý člověk, ať už vědomě či nevědomě, žije podle určitých hodnot. Snad na tuto otázku odpovíš stejně jako mnozí jiní: Přece hlavně zdraví! Ano, vím z vlastní zkušenosti, že zdraví je hodně důležité. Prožíval jsem to v zvláště v době, kdy moje pětiletá dcera onemocněla, a pak zemřela na rakovinu. Ale přesto – anebo spíše právě proto – nejsem přesvědčen, že by zdraví bylo to nejdůležitější. Mám jednoduchý důkaz: Copak všichni zdraví lidé, jsou šťastní? Znám zdravé a přitom nešťastné lidi. Ale také vím o lidech, kteří jsou dlouhodobě nemocní, a přesto na jejich tváři bývá úsměv. V čem spočívá toto tajemství? Co je jeho příčinou?

Bible – Písmo svaté – je kniha, kterou četly a podle které žily generace lidí na celém světě. Je to kniha také i pro nás – kniha života. V ní čteme: „Nyní zůstává víra, naděje a láska, ale největší z nich je láska." (1. Kor 13,13) Po lásce touží každý člověk na světě. Když se řekne láska, různí lidé myslí na různé věci. Třeba na závislost na druhém člověku, opičí lásku, která druhého rozmazlí, nebo zneužití lásky – sex, zamilovanost, možná manželství a věrnost. Což se však pod pojmem láska myslí v Písmu svatém – Bibli?

„Láska je trpělivá, laskavá, nezávidí, láska se nevychloubá a není domýšlivá. Láska nejedná nečestně, nehledá svůj prospěch, nedá se vydráždit, nepočítá křivdy. Nemá radost ze špatnosti, ale vždycky se raduje z pravdy. Ať se děje cokoliv, láska vydrží, láská věří, láska má naději, láska vytrvá. Láska nikdy nezanikne." (1. Kor 13,4-8)

Zakusil jsi někdy takovou lásku? Pokud ano, jsi šťastný člověk! Pokud ne, rád bych ti řekl, že takovou láskou miluje každého člověka Bůh. Některé lidi nepřesvědčí slova, ale činy. A Bůh skutečně svou lásku činem dokázal: „V tom se ukázala Boží láska k nám, že Bůh poslal na svět svého jediného Syna, abychom skrze něho měli život." (Jan 1,4-9)

Je jediný způsob, jak účinně překonat zlo kolem nás i v nás, a to je Boží láskou. Ježíš zemřel, abychom my mohli žít.

Bůh tě nejen miluje, ale chce svou láskou naplnit také tebe. Možná tě zklamal někdo, kdo o sobě říká, že věří, a přitom to na něm není poznat. I to je možné. Nenech se odradit negativními příklady kolem sebe od hledání Boží lásky. Je mnoho důvodů v každodenním životě, v rodině, že opravdová láska existuje. Pokud jsi již tuto lásku poznal, věřím, že se jí nikdy nevzdáš a že ji budeš kolem sebe šířit slovem a také i dobrými skutky. Bůh není daleko od nikoho z nás. Dá ti svou lásku poznat a také tě i ní naplní, protože Bůh je láska.

(Michal Krchňák, letáček RT39,
vydavatel BTM - Brněnská tisková misie)

V neděli 17. října jsme oslavili posvícení – posvěcení kostela sv. Lukáše – děkovali jsme Bohu za všechny, kteří tento kostel stavěli, v něm působili jako duchovní správci a věřící, kteří přijali svátosti. Kostel jako dominanta obce by měla být zájmem nás všech – duchovním i materiálním.

18. října 2010 jsme oslavili svátek sv. Lukáše, patrona naší farnosti, lékařů a zdravotníků. Celebrant slavnostní večerní mše svaté byl P. MUDr. Miroslav Malý, farář v Čestlicích.

V nadcházející dušičkové období budeme upravovat a zdobit hroby našich příbuzných, známých a přátel – je důležité, abychom také v našich modlitbách pamatovali na jejich spásu.

Dušičkové pobožnosti: - Slavnost všech svatých, pondělí 1. listopadu, mše svatá v 18.00
- Vzpomínka na všechny věrné zemřelé, úterý 2. listopadu, mše svatá, průvod a modlitba za zemřelé v 18.00

P. Kazimierz Duš

Komentáře jsou uzavřeny.Menu

Nejnovější články

Kategorie

Štítky

Archiv

Nejnovější komentáře