Sloupek z fary [Křečovické listy 24/2008] - Římskokatolická farnost Křečovice
Bělice Hodětice Chvojínek Křečovice Maršovice Neveklov

Sloupek z fary [Křečovické listy 24/2008]

Autor: Křečovické listy - 20 prosinec 2008 02:09 - Kategorie: Křečovické listy - Štítky: tištěné články -

Vánoce - Nejkrásnější svátky?

Téměř celý svět si na Vánoce připomíná narození Ježíše Krista. Téměř v každé rodině se bohatě hoduje a lidé se navzájem obdarovávají. Lidé jsou jako vyměnění, zapomínají na křivdy a hněv, jsou ochotni si i odpustit a prominout křivdy. Zvláštní pokoj se vznáší nad celým světem. I válečné konflikty na tento čas ustávají. Je to opravdu zvláštní roční období. Celá města a vesnice jsou vyzdobeny, v každé rodině se třpytí ozdobené a osvětlené stromky, pod nimi jsou dárky a kolem je slavnostní atmosféra. Vánoce se musí oslavit, vždyť symbolizují narození Ježíška. Jenže pro samou radost z jeho narození, lidé často zapomínají na samotného oslavence.

Vánoce jsou oslavou narození Ježíše Krista. Ukazují pravdu. Ukazují, že Bůh v Ježíši Kristu sestoupil na naši zem, aby se stal naším Spasitelem. A slovo se stalo tělem a přebývalo mezi námi.

Ve většině lidských příbytcích leží zapomenutý Ježíš pod leskem dárků. Když pak skončí oslavy vánočních svátků, pomine i radost. Lidé opět upadají do stejných problémů. Postrádají nadšení, pochopení, odpuštění a lásku. Opět člověk zdvihne zbraň proti druhému, opět v něm vzplane nenávist a zloba. Kouzlo Vánoc se rychle rozplyne a život se bez Ježíše Krista vrátí do starých kolejí. Bývá to jen fata morgana, která se na chvíli ukázala a zase zmizela. Narozený Spasitel nebyl přijat, nebylo pro něho místo v lidských srdcích.

Pan Ježíš chce být v centru naší pozornosti nejen v tento vánoční čas, ale chce být stále v našich srdcích a provázet nás po celý náš život. Nabízí nám trvalou radost a pokoj. Vánoce jsou proto svátky pokoje a radosti. A především zjevením Boží lásky k lidem. Božské lásky, která se sklání k lidem a chce, abychom přijali Ježíše Krista a stali se Božími dětmi. Bůh se stal člověkem, abychom měli příležitost stát se Božími dětmi.

O Vánocích světlo Betlémské noci dosáhne do mnoha srdcí, ale přesto v lidstvu zůstává pořád tma. Protože člověk své srdce neotvírá a Ježíše Krista do sebe nepozve. Pan Ježíš právě o Vánocích klepe na dveře našich srdcí. Otevřeme mu a přijměme ho do svého života. Pak teprve prožijeme ty pravé Vánoce.

 

Přeji Vám radostné Vánoce a šťastný nový rok.

P. Kazimierz Duš

Komentáře jsou uzavřeny.Menu

Nejnovější články

Kategorie

Štítky

Archiv

Nejnovější komentáře