Zemřel P. Bohumil Kolář, zastupující duchovní správce v Křečovicích a v Maršovicích - Římskokatolická farnost Křečovice

Autor: Farnost - 06 listopad 2015 12:55 - Kategorie: Lidé, Správa farnosti, Události, Suchdol, Maršovice, Křečovice, Hodětice, Bělice, Chvojínek, Neveklov, Poličany, Osečany, Duchovní správci - Štítky: osoby ve farnosti -

Kristus, Pán života i smrti povolal k sobě svého věrného služebníka, kněze svaté pověsti, P. Bohumila Koláře. Zemřel 5. listopadu ve věku 91 let.
Během svého požehnaného života byl dvakrát komunistickým režimem odsouzen ve vykonstruovaných procesech. Ve vězení strávil 8 let života. Po návratu z vězení pracoval jako dělník a teprve v roce 1968 se mohl stát administrátorem v Roudnici nad Labem, kde působil do roku 1991. Po té byl spirituálem Arcibiskupského semináře. Pro svou klidnou povahu, pro Boží moudrost, pokoj a milosrdenství, které v něm vládlo, se stal vyhledávaným duchovním vůdcem a exercitátorem. Byl velkým ctitelem Panny Marie. Ve svém životě nikdy nevyvyšoval sebe, velebil milosrdného Boha za vše, co mu během života prokázal.

V letech 1996–97 se stal během nemoci tehdejšího faráře P. Jaromíra Korejse zastupujícím duchovním správcem v Křečovicích, Maršovicích i Hoděticích. Pravidelně, každou neděli a někdy i v týdnu dojížděl sloužit bohoslužby, někdy přespal na faře v Křečovicích, sloužil všechny vánoční i velikonoční bohoslužby v obou tehdejších farnostech. Současně připravil ke křtu několik katechumenů, které o Velikonocích pokřtil.

Po úmrtí P. Korejse a nástupu nového kněze P. Jana Dlouhého se do farnosti velmi často vracel, často i několikrát do roka, kromě Křečovic a Maršovic byl pravidelně, dokud to šlo, hlavním celebrantem o suchdolské pouti, kam velmi rád přijížděl.

Takové to dlouhodobé zástupy bral jako svou kněžskou povinnost, když se to později dozvěděl pan biskup Malý, nestačil se divit. P. Bohumil Kolář umožnil našim farnostem zvládnout velmi těžkou dobu nemoci bývalého faráře a věnoval se jim jako by byl sám jejich farář.

Přesně před pěti lety nám udělal P. Kolář malý zápis do maršovické farní kroniky, kde vděčně vzpomíná na působení v Maršovicích. I my vděčně vzpomínáme, a děkujeme.

Odpočiňtě v pokoji, milý pane kanovníku a buďte nám v nebi milosrdným přímluvcem.
Křečovičtí a maršovičtí farníci.

Poslední rozloučení se bude konat v úterý 17. listopadu 2015 při mši svaté od 12.00 hodin v kostele sv. Cyrila a Metoděje v Praze – Karlíně.