Historie Bělice - Římskokatolická farnost Křečovice

Historie Bělice

Autor: Václav Altmann - 26 září 2014 09:03 - Kategorie: Historie, Lidé, Správa farnosti, Bělice, Duchovní správci - Štítky: farnost -

Kostel svaté Maří Magdaleny v Bělici má pradávnou historii. Známe pověst o jeho založení, která zní asi takto:

Připutující osadníci se chtějí v těchto místech usadit. Ze všeho nejdřív ale chtějí postavit pro Pána Boha i pro svou ochranu kostel. Líbí se jim místo na vrcholu nedalekého kopce. Začnou tam stavět, ale nedaří se jim - všechno je vždy zničeno. Tak se Boha ptají, kdeže kostel chce mít. A Bůh v parném červenci zasněžil jedno místo, to, na kterém stojí dnes kostel. A staročeští osadníci si říkali „hle místo bělí se“, a z toho vznikl i název celé vesnice Bělice.

Těžko říct co je na tom pravdy, říká se, že pověst vymyslel sousední živohošťský farář, ale každý kostel svou pověst nemá!

Pokračování dějin bělické farnosti v části Historie pod Bělicí.