Biskup Karel Herbst navštíví Hodětice - Římskokatolická farnost Křečovice

Biskup Karel Herbst navštíví Hodětice

Autor: Farnost - 22 říjen 2014 09:29 - Kategorie: Akce, Bohoslužby, Lidé, Různé, Sbírka, Události, Hodětice - Štítky: farnost, svěcení, pomocná ruka, rekonstrukce, svěcení, výzdoba -

1. listopadu, na slavnost Všech svatých, bude v hodětickém kostele sv.Petra a Pavla ve 14,30, sloužit slavnostní bohoslužbu pražský světící biskup Karel Herbst.

Při mši svaté posvětí nově zakoupené sochy svatých Petra, Pavla, Josefa a Filomeny, které nahradí sochy, které byly před časem ukradeny. Zároveň pan biskup povede dušičkovou pobožnost na hodětickém hřbitově. Náklady na pořízení soch byly cca 20.000 Kč, uhrazeny byly formou obvyklou v našich farnostech. Aby i nadále mohly být prováděny takovéto bohulibé věci, přispějte prosím na pořízení těchto soch. Peníze budou použity v rámci bývalé maršovické farnosti. Konkrétně v Hoděticích je v současnosti předělávána bezcenná plakátová křížová cesta a nahrazována trochu vkusnější, i když rovněž reprodukcí. To si také vyžádá určité náklady, zejména na sklo, opravu rámů i zakoupení reprodukovaných pláten. Přispět můžete při mši svaté, nebo osobně - panu faráři, panu varhaníkovi, nebo v Maršovicích paní kostelnici Čiperové.