Spirituál kvintet v Bělici - reportáž - Římskokatolická farnost Křečovice

Spirituál kvintet v Bělici - reportáž

Autor: Václav Altmann - 28 červenec 2014 13:05 - Kategorie: Akce, Hudba, Sbírka, Bělice, Koncert - Štítky: koncert, pomocná ruka, pouť, reportáž, Spirituál kvintet, varhany -

V sobotu 26. července zažil Bělický kostel velký svátek. Na vystoupení legendárního Spirituál Kvintetu dorazilo 183 platících lidí a kostel byl naplněn jak dlouho ne.
V 19 hodin za vyzvánění zvonů vyšli členové kapely do presbytáře kostela a začali hodinu a půl trvající koncert. Zazněly nové i starší písně, v sólech se vystřídali všichni členové skupiny. Ze starších písní jsme slyšeli například Širý proud, Trudovu, ženu, Mlýny, Svět s náma houpá a další. Řadu písní se Spirituálem zpíval celý kostel.

Velmi krásné jsou také autorské písně Jiřího Cerhy: zadumané, procítěné, obohacující repertoár skupiny. Díky vtipným komentářům pánů Tichoty, Vančury a Holoubka vládla v kostele opravdu radostná a veselá atmosféra.

Jsme velmi rádi, že se vystoupení podařilo právě na bělickou pouť zorganizovat, a trochu tak probudit kostel v Bělici. A samozřejmě vybrat peníze na varhany, což byl jeden z hlavních smyslů celé akce. Ale hlavní smyslem bylo spíše umožnit návštěvníkům vnímat krásu hudby v prostoru našeho kostela.

Po koncertě i před ním bylo na farní zahradě připravené občerstvení, díky ochotě nájemkyně fary, paní Vlčkové.

Než Spirituál Kvintet odjel, požádali jsme pana Vančuru o zápis do farní kroniky, první od roku 1948. Máme tak věčnou památku na tento krásný den.