Římskokatolická farnost Křečovice - Archiv 2013
Bělice Hodětice Chvojínek Křečovice Maršovice Neveklov

Vánoční koncert ve čtvrtek 19. prosince

Autor: Farnost - 14 prosinec 2013 19:05 - Kategorie: Akce, Hudba, Různé, Události, Křečovice - Štítky: koncert, základní škola, mateřská škola, ZŠ J. Suka a MŠ Křečovice -

Základní škola Josefa Suka a mateřská škola Křečovice Vás srdečně zveme na vánoční koncert v kostele sv.Lukáše v Křečovicích ve čtvrtek 19. prosince od 17 hodin.

Vánoční přehled bohoslužeb 2013

Autor: P. Kazimierz Duš - 14 prosinec 2013 01:44 - Kategorie: Bohoslužby, Suchdol, Maršovice, Křečovice, Hodětice, Bělice, Chvojínek, Neveklov, Poličany, Osečany - Štítky: Vánoce, pomocná ruka -

Přehled bohoslužeb v naší farnosti v tomto roce naleznete v celém článku. A pokud budete mít i chvilku času, přiložte ruku k vánoční výzdobě kostela, která proběhne odpoledne o třetí neděli adventní.

 

Číst dále Vánoční přehled bohoslužeb 2013

Hodětický kostel a farnost – historie a současnost

Autor: Václav Altmann - 30 říjen 2013 12:59 - Kategorie: Historie, Hodětice - Štítky: žádný -

Dnes polozapomenutý filiální kostel svatých Petra a Pavla v Hoděticích má bohatou historii a jeho udržení do dnešních dnů je malým Božím zázrakem.

Číst dále Hodětický kostel a farnost – historie a současnost

Oprava Maršovických varhan

Autor: Václav Altmann - 21 říjen 2013 23:53 - Kategorie: Historie, Maršovice - Štítky: rekonstrukce, varhany -

Varhany v Maršovicích z roku 1896 od stavitele Jindřicha Schiffnera se do Maršovického kostela dostaly zásluhou našeho předposledního faráře Antonína Neužila v roce 1952, když je zajistil z klášterního kostela svaté rodiny v Praze –Řepích, po zrušení řádů komunistickou lůzou. Původní varhany zničili vojáci Rudé armády.

Číst dále Oprava Maršovických varhan

Oprava schodů v Maršovicích

Autor: Václav Altmann - 19 říjen 2013 23:49 - Kategorie: Různé, Sbírka, Maršovice - Štítky: rekonstrukce -

Po mokrých letech došlo v Maršovicích k rozjetí a částečnému sesutí schodů u bočního (i když hlavního) vchodu do kostela. Problém bohužel začal již být akutní a tak jsme na konci srpna schody odstranili, odtěžili podkladní zeminu a během podzimu po vytvoření nového betonového základu budou schody opět usazeny, jak doufáme opět na mnoho let. Rovněž jsme důkladně podezdili dveřní žulový práh (spodek futra), který v podstatě visel ve vzduchu.

Poděkování patří lidem, kteří přispěli na tuto opravu. Do kostela se po dobu opravy vchází hlavním vchodem, což bylo doteď privilegium pro arcibiskupa a při vynášení při pohřbech pro významnější opravdu věřící farníky.

Případné příspěvky jakožto i na jiné práce v Maršovicích prosíme varhaníkovi. Dary je možné odečíst s daní.

Opravy střechy sakristie na Chvojínku

Autor: Václav Altmann - 16 říjen 2013 23:45 - Kategorie: Různé, Chvojínek - Štítky: rekonstrukce -

Po ukradení měděného plechu letos na jaře ze střechy sakristie - bývalé kaple - v kostele na Chvojínku bylo po dohodě s památkáři rozhodnuto, že se na střechu vrátí tašky bobrovky.

Je to v podstatě návrat k původnímu historickému stavu. Práce provedla firma Votická stavební, kterou vybral vikariátní technik pan Lutz. Díky jeho vstřícnosti a hlavně díky starosti kostelnice Evy Mikulášové se podařilo i kompletně opravit římsu pod zmíněnou střechou. Paní kostelnice obětavě uklidila a odvozila nepořádek u předsíně kostela, který tam zbyl po hrobařích. Rovněž vyřezala bez, který v těchto místech ze sutin vyrůstal. Kostel na Chvojínku je perlou naší farnosti, je potřeba si jej vážit a prosit Boha o duchovní oživení tohoto krásného místa.

Při poutní Mši svaté 29. září jsme prosili za všechny, kteří na toto místo přicházejí i za ty, kdo jsou pohřbeni na přilehlém hřbitově.

Filmování na maršovické faře

Autor: Václav Altmann - 12 říjen 2013 23:41 - Kategorie: Akce, Různé, Události, Maršovice - Štítky: film, rekonstrukce -

Historicky slohově zachovalé prostředí naší fary v Maršovicích si vybrala německá produkce pro natáčení středověkého příběhu o životě porodní báby. Natáčení bude probíhat od 14. října, provoz kolem fary bude omezen.

Finanční prostředky získané z nájmu budou použity pro vystavění dvou splachovacích záchodů na maršovické faře, kde dodnes chybí. Místnosti byli vyklizeny nájemníky, které produkce zaplatila. Po skončení natáčení budou prostory nově vymalovány, což zejména v pronajmutých prostorech a chodbách bude znamenat značný přínos.

Program oslav svátku sv. Lukáše 2013

Autor: P. Kazimierz Duš - 11 říjen 2013 14:09 - Kategorie: Akce, Bohoslužby, Křečovice - Štítky: sv. Lukáš, patron -

Římskokatolická farnost Křečovice Vás srdečně zve na oslavu svátku sv. Lukáše evangelisty, patrona lékařů a zdravotníků, v pátek 18. října 2013.

Číst dále Program oslav svátku sv. Lukáše 2013

Změna v pořadu bohoslužeb

Autor: Farnost - 29 září 2013 14:13 - Kategorie: Bohoslužby, Správa farnosti, Suchdol, Maršovice, Křečovice, Hodětice, Bělice, Chvojínek, Neveklov, Poličany, Osečany - Štítky: žádný -

Časy bohoslužeb  se od 1. října řídí podle "zimního času".

Bělice - trvalá změna

Autor: Farnost - 25 září 2013 20:24 - Kategorie: Bohoslužby, Bělice - Štítky: farnost, změna -

Mše svatá v kostele sv. Maří Magdalény v Bělici se trvale přesouvá na sobotu 16.30 v letním období a na 14.30 v zimním období.

Poutní mše svatá na Chvojínku

Autor: Farnost - 23 září 2013 20:19 - Kategorie: Bohoslužby, Chvojínek, Neveklov - Štítky: pouť, sv. Václav -

Poutní mše svatá k svátku svatého Václava se bude na Chvojínku sloužena tuto neděli od 10 hodin. Tato mše svatá je sloužena místo v této době obvyklé nedělní mše svaté v Neveklově.

Noc kostelů v Neveklově - 24. května

Autor: Farnost - 22 květen 2013 23:05 - Kategorie: Akce, Události, Neveklov - Štítky: Noc kostelů -

Každoroční akce "Noc kostelů" proběhne v naší farnosti v letošním roce v neveklovském kostele.

Číst dále Noc kostelů v Neveklově - 24. května

Sukovy Křečovice - 26. května 2013

Autor: Farnost - 21 květen 2013 22:48 - Kategorie: Akce, Hudba, Křečovice - Štítky: Josef Suk, koncert -

Jako každý rok i letošní poslední květnovou neděli proběhne v kostele sv. Lukáše koncert a pietní akt k uctění Josefa Suka v rámci festivalu Pražské jaro.


Číst dále Sukovy Křečovice - 26. května 2013

Štafeta – "Corpus Domini" – Praha - Řím - Orvieto 2013

Autor: Farnost - 17 květen 2013 21:28 - Kategorie: Akce, Události, Křečovice, Osečany - Štítky: Corpus Domini, štafeta -

Corpus Domini, štafeta po stopách kněze Petra po 750 letech v tomto roce opět zavítá do Křečovic a Osečan.

Číst dále Štafeta – "Corpus Domini" – Praha - Řím - Orvieto 2013

Obchod Kláštera Naší Paní nad Vltavou

Autor: Farnost - 17 leden 2013 20:08 - Kategorie: Správa farnosti, Poličany - Štítky: Trapistický klášter, obchod, nabídka -

U kláštera sester trapistek v Poličanech je obchůdek, kde si můžete koupit výrobky sester a výrobky různých klášterů v ČR, v Itálii, ve Francii.

Číst dále Obchod Kláštera Naší Paní nad Vltavou

Trapistický klášter povýšen na převorství & složení slavných slibů

Autor: Farnost - 15 leden 2013 18:26 - Kategorie: Akce, Bohoslužby, Správa farnosti, Svátosti, Události, Poličany - Štítky: Trapistický klášter, patron -

Ctihodná Matka Lucie Tartara a sestry trapistky z kláštera Naší Paní nad Vltavou v Poličanech Vám oznamují, že:

Číst dále Trapistický klášter povýšen na převorství & složení slavných slibů

RSS kanál ČlánkuMenu

Nejnovější články

Kategorie

Štítky

Archiv

Nejnovější komentáře