Římskokatolická farnost Křečovice - Archiv 2012
Bělice Hodětice Chvojínek Křečovice Maršovice Neveklov

Zdobení stromečků v Křečovicích

Autor: Farnost - 14 prosinec 2012 10:18 - Kategorie: Akce, Různé, Křečovice - Štítky: Vánoce, výzdoba, jesličky, pomocná ruka -

Co: Vánočí výzdoba křečovického kostela
Kdy: 3. neděle adventní od 13.00 hodin
Kde: Kostel sv. Lukáše, Křečovice

Číst dále Zdobení stromečků v Křečovicích

Vánoční přehled bohoslužeb 2012

Autor: P. Kazimierz Duš - 30 listopad 2012 17:16 - Kategorie: Bohoslužby, Maršovice, Křečovice, Hodětice, Bělice, Chvojínek, Neveklov, Osečany - Štítky: Vánoce, pomocná ruka -

Církevní rok končí a pozítří máme první neděli adventní. Za čtyři týdny, čtyři neděle adventní, o čtyři zapálené svíce na adventní věnci později oslavíme narození Ježiše Krista. Vánoční svátky slavíme vždy bohatě, a proto tvoříme i každoroční přehled bohoslužeb o Vánocích. Naleznete jej dále v článku či si je můžete stáhnout ve formátu doc. Těším se na vás o adventu i o vánočních svátcích. A pokud budete mít i chvilku času, přiložte ruku k vánoční výzdobě kostela, která proběhne odpoledne o třetí neděli adventní.

Číst dále Vánoční přehled bohoslužeb 2012

Program oslav svátku sv. Lukáše 2012

Autor: P. Kazimierz Duš - 02 říjen 2012 18:08 - Kategorie: Akce, Bohoslužby, Křečovice - Štítky: tištěné články, patron, sv. Lukáš -

Římskokatolická farnost Křečovice Vás srdečně zve na oslavu svátku sv. Lukáše evangelisty, patrona lékařů a zdravotníků, ve čtvrtek 18. října 2012.

Program:

17.30 h  adorace Nejsvětější svátosti s modlitbou růžence a možností svátosti smíření

18.00 h slavná mše svatá s uctěním ostatků svatého Lukáše (hlavní celebrant: P. Obřej Salvet Th. D., farář v Praze - Kolodějích)

cca 19 h pohoštění na faře

Sloupek z fary [Křečovické listy 39/2012]

Autor: Křečovické listy - 02 říjen 2012 18:01 - Kategorie: Křečovické listy, Křečovice - Štítky: sv. Václav -

Slavnostní oběd v Maršovicích

Autor: Farnost - 22 srpen 2012 22:20 - Kategorie: Akce, Lidé, Události, Maršovice - Štítky: oslava, setkání -

V neděli 2. září proběhne slavnostní oběd na faře v Maršovicích u příležitosti oslavy 80. narozenin bývalé kostelnice paní Švestkové a dvou dalších farnic. Srdečně zveme.

Tradiční prázdninový oheň 26. srpna

Autor: Farnost - 22 srpen 2012 22:13 - Kategorie: Akce, Mládež, Události, Suchdol, Maršovice, Křečovice, Hodětice, Bělice, Chvojínek, Neveklov, Poličany, Osečany - Štítky: akce pro děti a mládež, oheň, setkání -

Jako už tradičně i letos se rozloučíme s prázdninami a létem farním ohněm na farním dvoře v Křečovicích. Oheň k ukončení léta a prázdnin a taktéž potáborové setkání se uskuteční v neděli 26. srpna od 17.00 v Křečovicích. Jedním z hostů bude také P. Josef Andrejčák z Nového Knína. Všichni jsou vítáni.

Náboženství v Maršovicích

Autor: Václav Altmann - 28 červenec 2012 22:47 - Kategorie: Mládež, Výuka náboženství, Maršovice, Křečovice, Neveklov - Štítky: žádný -

Od školního roku 2011/2012 bylo opět po mnoha letech obnoveno vyučování náboženství v Maršovicích, v budově místní školky. Před lety bylo společně se zrušením místní školy náboženství  rovněž zrušeno. Vyučujícím je katechetka Mgr. Jana Novotná ze Sedlčan. Přihlásily se čtyři děti. Jsme rádi, že se vyučování podařilo obnovit. Rovněž pro školní rok 2012/2013 bude od října výuka náboženství v Maršovicích pokračovat, bude probíhat každé úterý od 16 hodin. Přihlásit své dítě můžete na telefonu 602255209, nebo na 317741119, podmínkou je věk 6-14 let. Kromě křesťanské výuky se snaží vyučující dávat důraz na přirozené etické a morální zásady.

Antonín Křiklán - Maršovický farář

Autor: Václav Altmann - 28 červenec 2012 21:23 - Kategorie: Historie, Maršovická louka, Maršovice, Hodětice, Duchovní správci - Štítky: osoby ve farnosti, tištěné články -

Pozvánka: Svěcení kostela v Poličanech

Autor: P. Kazimierz Duš - 08 červenec 2012 17:19 - Kategorie: Události, Akce, Bohoslužby, Poličany - Štítky: svěcení, kardinál -

Ctihodná Matka Rosaria Spreafico, Abatyše mateřského kláštera Nostra Signora di San Giuseppe in Vitorchiano, ctihodná Matka Lucia Tartara a mnišky z kláštera Naší Paní nad Vltavou v Poličanech oznamují, že v sobotu 28. července 2012 bude nově dostavěný kostel zasvěcen Blahoslavené Panně Marii, Matce jednoty křesťanů (jejíž patronátní svátek připadá na 18. ledna). Hlavním světitelem bude Jeho Eminence kardinál Dominik Duka OP, arcibiskup pražský.
Obřad svěcení začíná v 10,30 hodin.

AKTUALIZACE: Zdravotní stav nedovolí kardinálovi Dukovi se zúčastnit, místo něj bude hlavním celebrantem kardinál Miloslav Vlk.

Sloupek z fary [Křečovické listy 38/2012]

Autor: Křečovické listy - 02 červenec 2012 17:24 - Kategorie: Křečovické listy - Štítky: tištěné články -

Noc kostelů 2012

Autor: Václav Altmann - 15 květen 2012 14:49 - Kategorie: Akce, Maršovice - Štítky: Noc kostelů -

1. června proběhne opět po celé republice takzvaná Noc kostelů. Do této noci je v naší farnosti zapojen maršoviský kostel Zvěstování Panně Marii. Začíná se v 19.00 s předpokládaným koncem ve 22.00. Do programu jsou plánována témata: Zničené kostely v pohraničí, Virtuální prohlídka hřbitova. Konečný program stejně jako další informace ohledně Noci kostelů nejen v Maršovickém kostele naleznete na www.nockostelu.cz

Sloupek z fary [Křečovické listy 37/2012]

Autor: Křečovické listy - 01 březen 2012 02:09 - Kategorie: Křečovické listy - Štítky: tištěné články -

„Já jsem vzkříšení a život, praví Pán, kdo věří ve mně, neumře na věky.“ (Jan 11,25)

Číst dále Sloupek z fary [Křečovické listy 37/2012]

RSS kanál ČlánkuMenu

Nejnovější články

Kategorie

Štítky

Archiv

Nejnovější komentáře